...
Z artykułu dowiesz się:
Picture of Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

Udostępnianie Google Search Console pracownikom agencji reklamowej

Google Search Console to bezpłatna usługa umożliwiająca monitorowanie pozycji strony internetowej w wynikach wyszukiwania Google, która pomaga dbać o utrzymanie strony zgodnej z oczekiwaniami Google.

Z Google Search Console korzystają głównie osoby zajmujące się budowaniem obecności i rozpoznawalności marki w wyszukiwarce internetowej Google. Jest to jedno z podstawowych narzędzi do pozycjonowania stron internetowych w wynikach wyszukiwania.

Wykorzystując Google Search Console, dowiesz się m.in. jakie słowa kluczowe kierują ruch na stronę internetową, które strony wymagają uwagi w celu lepszego pozycjonowania oraz gdzie znajdują się linki prowadzące do strony internetowej, co jest kluczowe w budowaniu autorytetu domeny w Google.

Jako właściciel firmy musisz mieć dostęp do usługi na poziomie właściciela. Umożliwi Ci to przede wszystkim kontrolowanie dostępu do usługi, analizowanie skuteczności obecności marki w wyszukiwarce i eliminowanie negatywnych czynników na stronie.

W celu przydzielenia użytkownikom dostępu do usługi w Google Search Console wykonaj opisane czynności.

Przydzielanie dostępu do konta w Google Search Console

KROK 1

KROK 2

  • Kliknij rozwijane menu pod logo Google Search Console (lewy górny róg ekranu).
  • Wybierz usługę “Usługa domeny”, którą chcesz udostępnić.

KROK 3

  • Z pionowego menu (lewa strona ekranu) wybierz “Ustawienia” – koło zębate (lewy dolny róg ekranu).
  • Przejdź do sekcji “Użytkownicy i uprawnienia”.

KROK 4

  • Kliknij “Dodaj użytkownika” (prawy górny róg ekranu)
  • Podaj adres e-mail osoby, której chcesz przydzielić dostęp.
  • Wybierz uprawnienia “Pełlne”.
  • Kliknij “Dodaj”

WAŻNE: Jeśli osoba, której nadajesz dostępy, ma zająć się konfiguracją konta i łączeniem z innymi usługami Google, jak np. Google Analytics należy przyznać uprawnienia “Właściciel”.

Pamiętaj, żeby odpowiedzialnie zarządzać uprawnieniami dla użytkowników. Jeśli na liście znajdują się nieznane Ci adresy e-mail, zmień ich uprawnienia na “Ograniczone” lub odbierz dostęp. Informacje o uprawnieniach znajdziesz w pomocy Google — Zarządzanie właścicielami, użytkownikami i uprawnieniami.

Żeby móc dodawać użytkowników potrzebujesz uprawnień na poziomie właściciela.

Jeśli po zalogowaniu się do GSC nie masz dostępnych usług, to znaczy, że nie masz dostępu do usługi podpiętej pod Twoją domenę lub jest on przydzielony na inne konto w Google. Dlatego, jeśli posiadasz inne konta, zaloguj się na nie i sprawdź, czy masz dostęp.

Jeśli, Twój poziom dostępu jest niższy, wówczas zwróć się z prośbą do osoby, która widnieje jako Właściciel, aby przyznała Ci dostęp na tym samym poziomie.

Czasami istnieją problemy z uzyskaniem odpowiednich uprawnień. Można je wymusić, dodając odpowiedni rekord TXT w domenie internetowej.

Jeśli potrzebujesz w tym pomocy, skontaktuj się z nami.

Powiązane wpisy

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej
Strony internetowe

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej — to pytanie często zadają przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć działalność w Internecie. Koszt utrzymania strony internetowej głównie zależy od technologii użytej do jej stworzenia. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to CMS open-source

Ile kosztuje prowadzenie social media (Instagram + Facebook) przez agencję marketingową
Media społecznościowe

Ile kosztuje prowadzenie social media

Ile kosztuje prowadzenie social media to temat, wokół którego jest wiele mitów. Dlatego postaram Ci się pokazać, ile kosztuje prowadzenie Instagrama i Facebooka na przykładzie naszych realizacji oraz skąd ta cena wynika. Cena zależy głównie

Podpinanie karty płatniczej na koncie Google Ads

W celu uruchomienia reklam w systemie Google Ads konieczne jest podpięcie karty płatniczej. Ze względów bezpieczeństwa czynność tą musi wykonać klient. Aby podpiąć kartę kredytową lub debetową należy zrealizować poniższe kroki. 1. Przyjmij zaproszenie do

Potrzebujesz wsparcia marketingowego?

Porozmawiaj z nami!

Sprawdź co mamy dla Ciebie na Instagramie ;)

Spraw, by Twoja strona zarabiała

Pobierz checklistę skutecznej witryny internetowej i dowiedz się, jak zdobywać klientów
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.