Z artykułu dowiesz się:
Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

Lokalni Przewodnicy – kim są i w czym mogą pomóc?

Kim są Lokalni Przewodnicy?

Zastanawiasz się, co w Google Moja Firma znaczy powiadomienie „1 aktualizacja”? Oznacza to, że ktoś wprowadził zmiany w profilu firmy, którym zarządzasz.

Dzieje się tak za sprawą Lokalnych Przewodników, którzy tworzą globalną społeczność odkrywców. Jej zadaniem jest dodawanie i edytowanie treści w profilach firm, aby pomagać potencjalnym klientom w podjęciu decyzji, dokąd się wybrać, co robić, co zjeść, czy wypić.

Mają oni możliwość edytowania miejsc, a także weryfikowania informacji w Mapach Google,  co za tym idzie w profilach Google My Business. Mogą wystawiać oceny, opinie, udostępniać zdjęcia, nagrania wideo, dodawać pytania, a także na nie odpowiadać.

Dzięki tym możliwościom miliony osób na całym świecie korzystają z  informacji, które UWIARYGADNIAJĄ FIRMY W OCZACH KLIENTÓW.

Wszystkie te działania mają na celu umożliwienie lepszego zapoznania się z firmą i ułatwienie podjęcia decyzji, który obiekt wybrać jeśli np. Internauta chce zjeść smaczny posiłek w wybranym mieście.

Jak ważne są opinie klientów?

Dlatego tak ważne jest, żeby prosić klientów o dodanie oceny, opinii, zdjęć jak i nagrań wideo. Dzięki nim profil obiektu zawiera informacje cenne dla potencjalnych klientów. Dodawane informacje przez LP ułatwią pozycjonowanie i pomagają skutecznie prześcignąć konkurencję.

Prawda jest taka, że prędzej czy później otrzymasz ocenę z jedną gwiazdką. To tylko kwestia czasu, ponieważ klienci mają różne gusta i oczekiwania. Dlatego ważne jest, aby zadbać o jak największą ilość pozytywnych opinii, aby błędnie lub złośliwie wystawione oceny i opinie nie wpłynęły na ogólne postrzeganie obiektu.

Jeśli kiedykolwiek oceniłeś dowolny obiekt w Mapach Google lub wyszukiwarce Google jesteś użytkownikiem Google. Jeśli chcesz stać się Lokalnym Przewodnikiem, musisz wyrazić na to chęć, przystępując do programu na stronie maps.google.com/localguides.

PAMIĘTAJ: Nigdy nie oceniaj miejsc, którymi zarządzasz. Nie dodawaj też negatywnych opinii konkurencji. Zakładanie wielu kont Gmail i dodawanie opinii we własnej wizytówce też nie ma sensu – opinie zostaną prędzej czy później usunięte!

Powiązane wpisy tematycznie