Z artykułu dowiesz się:
Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

Figma — Rewolucja w projektowaniu stron internetowych

Figma to intuicyjne narzędzie do projektowania witryn i sklepów internetowych, które pozwala twórcom na łatwe tworzenie atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych wyglądów stron.

Jest to aplikacja webowa, co oznacza, że można z niej korzystać przez przeglądarkę internetową, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Figma umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, co oznacza, że kilka osób może jednocześnie pracować nad projektem, widząc zmiany wprowadzane przez innych w tym samym czasie.

Dzięki Figma, możemy łatwo eksperymentować z różnymi pomysłami i szybko wprowadzać poprawki, co przyczynia się do lepszego dostosowania projektu do potrzeb użytkowników.

Współpraca nad projektem

Figma umożliwia wygodną komunikację z osobami pracującymi nad stroną lub sklepem internetowym. Komunikacja odbywa się za pomocą komentarzy, które można dodawać w wybranym miejscu i prowadzić konwersację.

Żeby rozpocząć pracę postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

1. Kliknij otrzymany link

Jeśli otrzymałeś od nas zaproszenie do Figmy, wystarczy, że klikniesz link, a w przeglądarce otworzy się strona z przygotowanym dla Ciebie projektem.

2. Zarejestruj się

Żeby rozpocząć współpracę musisz się zarejestrować. W tym celu kliknij zielony przycisk “Sign up with email”, a zobaczysz poniższe okno w którym należy podać adres e-mail oraz wpisać hasło.

3. Powiedz więcej o sobie

Po kliknięciu “Create account”, wyświetli się okno, w którym należy podać imię i wybrać do czego będzie używany program. Nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz. Możesz wybrać — Marketing.

4. Potwierdź rejestrację

Po kliknięciu “Create account” otrzymasz na podany adres e-mail wiadomość z prośbą o potwierdzenie założenia konta.

5. Rozpocznij przeglądanie projektu

Po kliknięciu linka znajdującego się w wiadomości e-mail otworzy się okno przeglądarki z udostępnionym projektem.

6. Komunikacja

W projekcie znajdują się komentarze w postaci chmurek. Po kliknięciu komentarza można udzielić na niego odpowiedź.

Komentarz widoczny po najechaniu kursorem myszki.
Możliwość udzielenia odpowiedzi po kliknięciu komentarza.

7. Dodawanie komentarzy

Aby dodać komentarz w projekcie, z górnego menu wybierz narzędzie “Add coment” lub naciśnij na klawiaturze literę “C”, która włącza to narzędzie. Następnie w dowolnym miejscu na projekcie kliknij lewym przyciskiem myszki. W miejscu kliknięcia otworzy się okienko w którym można wprowadzić komentarz.

Powiązane wpisy tematycznie