Z artykułu dowiesz się:
Picture of Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

Figma — Rewolucja w projektowaniu stron internetowych

Figma to intuicyjne narzędzie do projektowania witryn i sklepów internetowych, które pozwala twórcom na łatwe tworzenie atrakcyjnych wizualnie i funkcjonalnych wyglądów stron.

Jest to aplikacja webowa, co oznacza, że można z niej korzystać przez przeglądarkę internetową, bez konieczności instalowania dodatkowego oprogramowania. Figma umożliwia współpracę w czasie rzeczywistym, co oznacza, że kilka osób może jednocześnie pracować nad projektem, widząc zmiany wprowadzane przez innych w tym samym czasie.

Dzięki Figma, możemy łatwo eksperymentować z różnymi pomysłami i szybko wprowadzać poprawki, co przyczynia się do lepszego dostosowania projektu do potrzeb użytkowników.

Współpraca nad projektem

Figma umożliwia wygodną komunikację z osobami pracującymi nad stroną lub sklepem internetowym. Komunikacja odbywa się za pomocą komentarzy, które można dodawać w wybranym miejscu i prowadzić konwersację.

Żeby rozpocząć pracę postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

1. Kliknij otrzymany link

Jeśli otrzymałeś od nas zaproszenie do Figmy, wystarczy, że klikniesz link, a w przeglądarce otworzy się strona z przygotowanym dla Ciebie projektem.

2. Zarejestruj się

Żeby rozpocząć współpracę musisz się zarejestrować. W tym celu kliknij zielony przycisk “Sign up with email”, a zobaczysz poniższe okno w którym należy podać adres e-mail oraz wpisać hasło.

3. Powiedz więcej o sobie

Po kliknięciu “Create account”, wyświetli się okno, w którym należy podać imię i wybrać do czego będzie używany program. Nie ma znaczenia, którą opcję wybierzesz. Możesz wybrać — Marketing.

4. Potwierdź rejestrację

Po kliknięciu “Create account” otrzymasz na podany adres e-mail wiadomość z prośbą o potwierdzenie założenia konta.

5. Rozpocznij przeglądanie projektu

Po kliknięciu linka znajdującego się w wiadomości e-mail otworzy się okno przeglądarki z udostępnionym projektem.

6. Komunikacja

W projekcie znajdują się komentarze w postaci chmurek. Po kliknięciu komentarza można udzielić na niego odpowiedź.

Komentarz widoczny po najechaniu kursorem myszki.
Możliwość udzielenia odpowiedzi po kliknięciu komentarza.

7. Dodawanie komentarzy

Aby dodać komentarz w projekcie, z górnego menu wybierz narzędzie “Add coment” lub naciśnij na klawiaturze literę “C”, która włącza to narzędzie. Następnie w dowolnym miejscu na projekcie kliknij lewym przyciskiem myszki. W miejscu kliknięcia otworzy się okienko w którym można wprowadzić komentarz.

Powiązane wpisy

Podpinanie karty płatniczej na koncie Google Ads

W celu uruchomienia reklam w systemie Google Ads konieczne jest podpięcie karty płatniczej. Ze względów bezpieczeństwa czynność tą musi wykonać klient. Aby podpiąć kartę kredytową lub debetową należy zrealizować poniższe kroki. 1. Przyjmij zaproszenie do

Cele i zadania, które może realizować witryna internetowa

Posiadanie funkcjonalnej witryny internetowej dostosowanej do potrzeb i oczekiwań klientów stało się nieodzownym elementem sukcesu dla wielu firm usługowych. Witryna stanowi wirtualną wizytówkę, platformę sprzedażową i narzędzie komunikacji z klientami. Jednak, aby spełniała swoje zadania

Hierarchia informacji w witrynie internetowej

Hierarchia informacji w witrynie to kluczowy element projektowania witryn internetowych. To sposób organizowania treści i prezentowania ich użytkownikom w sposób logiczny i intuicyjny. Dzięki właściwej hierarchii użytkownicy łatwiej znajdują potrzebne im informacje, co z kolei

Sprawdź co mamy dla Ciebie na Instagramie ;)