Z artykułu dowiesz się:
Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

5 kroków do 3PACK’u w wyszukiwarce Google

Zoptymalizuj profil firmy i wyprzedź konkurencję!

Tylko 5 kroków dzieli Cię od możliwości znalezienia się w 3PACKu w wyszukiwarce Google, jak i na samej górze w Mapach Google. W celu podniesienia jakości profilu koniecznie musisz zrealizować pięć poniższych kroków.

Przeczytaj i wprowadź zmiany w wizytówce firmy:

1. Informacje – wybierz odpowiednią kategorię główną i kategorie dodatkowe. Dodaj najbardziej odpowiednią dla Twojego biznesu jako główną. Pamiętaj, że możesz dodać, aż 10 kategorii dodatkowych! Warto sprawdzić, co ma ustawione Twoja konkurencja!

2. Opinie – odpowiedz na wszystkie pozytywne, a przede wszystkim negatywne opinie. Użyj nazwy użytkownika i podpisz się pod odpowiedzią, np. “Pozdrawiam, Darek z zespołu MARKOFANI”. UWAGA: Ważne jest szybkie odpisywanie na otrzymane opinie. Jest to wygodne dzięki aplikacji mobilnej GMB.

3. Chat – zainstaluj w telefonie aplikację Google Moja Firma i uruchom wiadomości. Szybko reaguj na wiadomości od klientów, bo Google informuje internautów, jak szybko odpowiadasz i docenia szybkie odpowiedzi. Włączając tę opcję i dbając o czas odpowiedzi na pytania, masz szansę znaleźć się wyżej w rankingu. Pamiętaj, aby skonfigurować wiadomość powitalną. UWAGA: Google może wyłączyć wiadomości, jeśli nie będziesz odpowiadać w ciągu 24 godzin lub gdy kilkukrotnie złamiesz zasady!

4. Zdjęcia – W profilach Google bardzo ważne są zdjęcia. Możesz dodawać fotografie tradycyjne, sferyczne, wirtualne h oraz wideo. Wszystkie materiały wizualne dodajesz w 7 kategoriach: 360, wideo, wnętrze, z zewnątrz, w pracy, zespół, tożsamość. Koniecznie musisz dodać logo i okładkę. PAMIĘTAJ: Warto tworzyć i regularnie dodawać zdjęcia. Dzięki temu masz szansę wyprzedzić konkurencję!

5. Wpisy – Koniecznie musisz zacząć dodawać wpisy. Mogą one zawierać tekst, zdjęcia i filmy. Do dyspozycji masz 5 rodzajów wpisów: oferta, nowości, wydarzenia, produkt, COVID. Po tygodniu od opublikowania wpisy są archiwizowane i znikają z profilu, ale dostępne są w archiwum. ZACZNIJ: Dodawaj wpisy regularnie. Zacznij od jednego w tygodniu!

Warto zadbać o pełną konfigurację profilu GMB. 2 etap wkrótce!

Powiązane wpisy tematycznie