Z artykułu dowiesz się:
Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

Dlaczego aktualny profil GMB jest tak ważny?

Czy wiesz, dlaczego Google My Business jest tak ważne dla lokalnych firm?

Zmienia się sposób działania internautów. Do tej pory szukaliśmy odpowiedzi na stronach internetowych wyświetlanych w odpowiedzi na wprowadzone zapytanie w wyszukiwarce.

Obecnie wprowadzane przez Google zmiany, a także oczekiwania ludzi zmieniają podejście do poszukiwania odpowiedzi na proste pytania, jak:

  • gdzie znajdują się włoskie restauracje,
  • który lokal serwuje najlepsze burgery,
  • do której godziny jest otwarty najbliższy sklep spożywczy,
  • itd.

Coraz częściej dochodzi do tego, że zaczynamy szukać odpowiedzi na powyższe pytania w Mapach Google. Tym tematem powinni zainteresować się pracownicy branży HoReCa, ponieważ GMB zaczyna królować na rynku serwisów turystycznych!

Posiadaj aktualny profil GMB

Krótko mówiąc, zaczęła się era, w której “Google is your new home page”! Internauta uzyska odpowiedź na nurtujące go pytanie już na pierwszej stronie Google i nie odczuje potrzeby przejścia do innego serwisu. Ze względu na to Google wywiera coraz większą presję na POSIADANIE AKTUALNEGO PROFILU GMB. I niestety nie okłamujmy się, nikogo komu zależy na biznesie, to nie ominie!

Dzięki zmianom użytkownik wyszukiwarki dostaje odpowiedź w mgnieniu oka. Nie musi wchodzić na stronę firmy i szukać odpowiedzi przeglądając kolejne podstrony. Podstawowe informacje uzyska już w Google, a jeśli chce lepiej zapoznać się z firmą, produktem czy usługą powinien mieć możliwość przejścia w odpowiednie miejsce na stronie internetowej.

Ze względu na te zmiany kończy się era, w której mówiliśmy “po co mi strona, skoro mam fanpage na Facebooku, to mi wystarczy”.

Dlaczego tak ważna jest własna domena?

PAMIĘTAJ o tym, że Facebook, Instagram, GMB itp. społecznościowe rozwiązania pozwalają pozyskiwać klientów i utrzymywać z nimi relacje, ale fani i obserwujący nie są Twoi! Jeśli ktoś przejmie Twój profil, dostawca zablokuje go, tracisz wszystko, nad czym do tej pory pracowałeś i nie poinformujesz już tych osób o nowym kanale komunikacji. Oczywiście kanał komunikacji możesz odzyskać, ale to może trwać, tygodnie, a nawet miesiące, a Ty w tym czasie możesz dużo stracić.

Dlatego tak ważna jest własna domena i strona internetowa, a także pozyskiwanie adresów e-mail i numerów telefonów do klientów. Nie należy się tego bać!

Co za tym idzie?

Wizerunek, otwartość, szczerość, zaufanie, a przede wszystkim osoba, która prowadzi sumiennie i regularnie komunikację z klientami.

Jeśli stawiasz na social media, już dzisiaj musisz pomyśleć o własnej odpowiedniej stronie internetowej ze wszystkimi narzędziami analitycznymi. A po co? Jeśli nadejdzie gorszy okres, a Twój worek remarketingowy jest pełny, możesz zrealizować bardzo skuteczną kampanię reklamową, która przyniesie Ci klientów! Bez głowienia się, strzelania w ciemno. Szybkie, konkretne działanie!

Powiązane wpisy tematycznie