Z artykułu dowiesz się:
Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

Jak pozyskiwać obserwatorów profilu firmy w GMB?

Efektywnie pozyskaj obserwatorów profilu firmy w Google Moja Firma

Utwórz ofertę powitalną i zaskocz internautów!

W wizytówce firmy w Google Moja Firma masz możliwość tworzenia różnych wpisów, takich jak: Stan w związku z COVID-19, Nowość, Wydarzenie, Oferta, Oferta powitalna. 

W zależności od tego, jaką prowadzisz firmę, jakie określono kategorie, a także jak często odwiedzasz wizytówkę i jak dynamiczne działania prowadzisz, możesz otrzymywać różne możliwości wpisów.

Sprawdź, jak przygotować ofertę

Żeby dodać ofertę, musisz przygotować:

  • atrakcyjną grafikę 1:1,
  • nazwę oferty,
  • opis oferty,
  • kupon kodu,
  • warunki skorzystania,
  • adres Landing Page, na której użytkownik będzie kontynuował przygodę z Twoją marką.

Nie musisz podawać wszystkich powyższych informacji, ale pamiętaj, że zależy Ci na jakości i zaufaniu internautów do Twojej firmy.

Pole “Kod kuponu” warto wykorzystać w kreatywny sposób, aby zachęcało do skorzystania z oferty.

Oferta wyświetla się obserwatorom i jest dostępna przez 2 tygodnie od rozpoczęcia obserwowania. Obecnie w większości profilów nie można zmienić tego zakresu, ale spotykam profile, które mają taką możliwość. Problem tkwi w tym, że to nie działa!

Po dodaniu oferty zauważysz niedoskonałości produktu w postaci nieprzetłumaczonych treści, braku wyświetlania wprowadzonych informacji itp.

Nie zrażaj się tym, ponieważ GMB jest nowością! Najpierw POI, później wizytówki, a teraz profile – od 3 lat GMB nieustannie rozwija się, dodając nowe możliwości podnoszące efektywność działań.

Jeśli zaczniesz teraz to za pół roku/rok będziesz gotowy do działania na większą skalę, gdy Twoja konkurencja dopiero będzie się uczyć jak funkcjonować w Google My Business.

Dodaj ofertę powitalną!

Pamiętaj dodanie oferty powitalnej to jeden z najlepszych sposobów na zachęcenie internautów do obserwowania profilu.

Jednak, żeby to zadziałało, musisz posiadać prawidłowo skonfigurowany i estetyczny profil. Źle przygotowany profil może być barierą dla użytkownika, odciągającą od kliknięcia magicznego przycisku “Obserwuj”.

Jeśli potrzebujesz profesjonalny profil i wizerunek firmy w Google, kliknij link w moim BIO, a odkryjesz nowe możliwości marketingu.

Powiązane wpisy tematycznie