Z artykułu dowiesz się:
Picture of Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Specjalista ds. Marketingu Omnichannel. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

GMB – darmowa reklama Twojej firmy w Google

Wpisując w Google:

  • “najlepszy burger w Rzeszowie”, 
  • “pralnia chemiczna nowe miasto”, 
  • “restauracja włoska rynek”, 
  • “dobra myjnia ręczna w Rzeszowie”, 
  • “agencja reklamowa w Rzeszowie”,

na 100% szukasz firmy, która rozwiąże Twój problem.

Wszystkie takie wyszukiwania w wyszukiwarce Google powodują, że w wynikach wyszukiwania (SERP – Search Engine Results Pages) wyświetla się tzw. 3PACK MAP, a także przycisk kierujący do Googe Maps. Po kliknięciu “więcej miejsc” zobaczysz wszystkie obiekty odpowiadające wpisanej frazie w Mapach Google. Profil GMB w wyszukiwarce, mapach i Google Travel to ten sam profil. Obecnie w tych trzech produktach GMB wyświetla się w różny sposób, a nawet daje różne możliwości!

80% takich wyszukań prowadzi do zakupu produktów i usług, a GMB to bardzo efektywna i darmowa reklama Twojej firmy w Google.

To właśnie dzięki GMB masz szansę szybciej i ZA DARMO pozyskiwać klientów, a to dopiero początek! Poza profilami firm, Google wkrótce wprowadzi możliwość tworzenia profili użytkowników i każdą osobę będzie można wyszukać za pomocą wyszukiwarki.

Idzie nowe!

O TYM NA 100% NIE WIESZ!! Już od 3 miesięcy wszyscy użytkownicy Google Maps otrzymał publiczne profile osobowe. Każdy może obserwować inne osoby, a także być obserwowanym! Jest to nowa funkcjonalność, która obecnie jest dostępna tylko w aplikacji Mapy Google. Profil użytkownika to zbiór ocen, opinii, zdjęć, filmów, które mają bezpośredni wpływ na profil GMB i Google Travel.

A teraz zmartwię Cię!

Nie, nie możesz pominąć prowadzenia profilu firmy w GMB! Google My Business nie umrze jak Google+. Skąd to wiem? GMB jest kontynuacją projektu z 2004 roku, a teraz stanowi nieodłączną część map.

Jeśli chcesz przygotować się na zmiany, odwiedź myactivity.google.com i sprawdź jakie dane zbiera o Tobie Google. Możesz się zdziwić! 😉 Warto też zaglądnąć tutaj – myaccount.google.com i sprawdzić zakładkę “Bezpieczeństwo”. Nie panikuj, jeśli znajdziesz informację typu “Zmień 29 przejętych haseł”. Przeanalizuj na spokojnie informacje od Google i zmień hasła. UWAGA: Użyj nowych skomplikowanych haseł Pamiętaj, jeśli wszędzie wprowadzisz to samo hasło, jeśli wycieknie, znowu ktoś otrzyma dostęp do Twoich wszystkich kont!

Powiązane wpisy

Znaczniki title i meta

Znaczniki title i meta to niesamowicie ważne elementy w budowaniu rozpoznawalności firmy w internecie. Informacje w nich zawarte wyświetlają się użytkownikom wyszukiwarek internetowych, a także odbiorcom w mediach społecznościowych, jeśli został udostępniony adres URL strony.

Sprawdź co mamy dla Ciebie na Instagramie ;)