...
Z artykułu dowiesz się:
Picture of Dariusz Kopyto
Dariusz Kopyto
Marketing Manager. Od 2005 r. realizuje działania marketingowe dla firm z sektora MMŚP. Specjalizuje się w SEO, analityce internetowej i działaniach sprzedażowych. Na co dzień zarządza Agencją Reklamową MARKOFANI i serwisem dla marketerów — Aspirate.pl

GMB – Profesjonalne działanie agencji – udostępnianie za pomocą kodu

Nie daj się oszukać naciągaczom i pracuj z zaufanymi partnerami

Zadzwonił do Ciebie “konsultant Google”, który poinformował o tym, że musisz zapłacić za wizytówkę w Google, bo inaczej wygaśnie?

Nie wierz w to!

Pojawiło się wielu naciągaczy, którzy chcą zarobić w prosty sposób.

Profil firmy w Google Moja Firma jest darmowy tak samo, jak profil na Instagramie czy Facebooku. Działania w nim możesz prowadzić samodzielnie lub powierzyć agencji.

Obecnie na rynku jest wiele firm “specjalizujących się” w obsłudze profili GMB. 

Niestety część firm chce hakować system i wykorzystuje rozwiązania oficjalnie zabronione przez Google, zachęcając klientów głównie szybkim znalezieniem się w tzw. 3PACK’u na pierwszej stronie wyszukiwarki. Ze względu na takie działania Google może potraktować taką wizytówkę jako spam, “wyzerować”, wyłączyć wybrane funkcjonalności, zablokować, a nawet usunąć – tak spotkaliśmy się z taką sytuacją, ale odzyskaliśmy profil klienta.

Jak więc poznać firmę, która to robi dobrze? Przede wszystkim nie wierz w efekty w ciągu tygodnia, rozbudowane nazwy profilu o słowa kluczowe, które opisuje pole kategorie. Profesjonalnie agencje, które są zaufane przez Google i zajmują się profilami, posiadają odpowiedni panel do zarządzania – odpowiednik Facebook Business Suite (dawny Facebook Business Manager).

Na udostępnionym przez nas zdjęciu znajduje się screen z takiego panelu. Jak na nim widać, obecnie zajmujemy się obsługą 117 profili, które są na różnym poziomie.

Jak poznać dostęp agencyjny? Zrobisz to w bardzo prosty sposób!

Wchodząc w profil, wybierz Użytkownicy > Dodaj użytkownika. Otworzy się okno dodawania użytkowników, w którym należy podać imię i nazwisko lub adres e-mail osoby, która ma otrzymać dostęp do profilu. W tym polu zamiast imienia i nazwiska, czy adresu e-mail należy podać kod agencji “5732383760” – kod agencji reklamowej MARKOFANI. Po wprowadzeniu kodu pojawi się podpowiedź – nazwa firmy i grupa, do której zostanie dodany profil “MARKOFANI (Power GMB)” – w naszym przypadku.

W ten sposób zaprosisz zewnętrzną firmę do obsługi profilu, a agencja otrzyma powiadomienie, że Twoja firma udostępnia profil. Może przyjąć takie zaproszenie lub odrzucić.

Jeśli zdecydujesz się na współpracę z freelancerem, profil prawdopodobnie udostępnisz na prywatny adres e-mail w Gmailu lub firmowy, jeśli organizacja jest podpięta pod Workspace Google. Przekazując dostęp do profilu, pamiętaj, aby nie utracić statusu właściciela. Osoba, która uzyska dostęp na tym samym poziomie, może pozbawić Cię dostępu do Twojego profilu. W ten sposób mogą mieć miejsce przejęcia profili, tak jak kiedyś działo się to na Facebooku.

W podstawowych działaniach prywatna osoba w żaden sposób nie świadczy gorszych usług niż agencja. Działa to na takich samych zasadach jak prowadzenie Facebooka czy Instagrama. Liczy się wiedza, doświadczenie i zasoby.

Przedstawiony przez nas sposób udostępniania profilu na kod agencji można samodzielnie przetestować w każdym profilu. Po wprowadzeniu kodu i wybraniu agencji wystarczy anulować udostępnianie.

Cieszymy się, że czytasz naszego bloga. Dlatego, jeśli chcesz, abyśmy zupełnie za darmo “rzucili okiem” na Twój profil GMB, przetestuj powyższe rozwiązanie. Zaproś nas do zarządzania profilem w Google Moja Firma i napisz wiadomość na adres gmb@markofani.com.pl. Podpowiemy, na co warto zwrócić uwagę w prowadzonym profilu, aby podnieść efektywność działań. 

Zaproszenie przyjmiemy dopiero po otrzymaniu od Ciebie wiadomości z nurtującymi Cię pytaniami.

Powiązane wpisy

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej
Strony internetowe

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej

Ile kosztuje utrzymanie strony internetowej — to pytanie często zadają przedsiębiorcy, którzy chcą rozpocząć działalność w Internecie. Koszt utrzymania strony internetowej głównie zależy od technologii użytej do jej stworzenia. Obecnie najpopularniejsze rozwiązania to CMS open-source

Ile kosztuje prowadzenie social media (Instagram + Facebook) przez agencję marketingową
Media społecznościowe

Ile kosztuje prowadzenie social media

Ile kosztuje prowadzenie social media to temat, wokół którego jest wiele mitów. Dlatego postaram Ci się pokazać, ile kosztuje prowadzenie Instagrama i Facebooka na przykładzie naszych realizacji, skąd ta cena wynika i co nasi klienci

Podpinanie karty płatniczej na koncie Google Ads

W celu uruchomienia reklam w systemie Google Ads konieczne jest podpięcie karty płatniczej. Ze względów bezpieczeństwa czynność tą musi wykonać klient. Aby podpiąć kartę kredytową lub debetową należy zrealizować poniższe kroki. 1. Przyjmij zaproszenie do

Potrzebujesz wsparcia marketingowego?

Porozmawiaj z nami!

Sprawdź co mamy dla Ciebie na Instagramie ;)

Spraw, by Twoja strona zarabiała
Pobierz checklistę dobrze zrobionej strony internetowej i codziennie zdobywaj klientów
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.